Touto cestou bychom vás chtěli s předstihem informovat o plánované odstávce naší výroby v návaznosti na celozávodní dovolenou, která letos připadá na termín 01.-04.07.2024. V těchto dnech bude celá firma uzavřena, a nebudou tak probíhat ani služby realizací, tedy zaměření, výroba a montáže.

Design & barvy 13. 06. 2022

V MODERNÍ MINIMALISTICKÉ KUCHYNI VYNIKNOU KVALITNÍ MATERIÁLY

V MODERNÍ MINIMALISTICKÉ KUCHYNI VYNIKNOU KVALITNÍ MATERIÁLY

Kuchyně laděné do minimalistického stylu se vyznačují především jednoduchostí, nadčasovostí a vzdušným designem s minimem rušivých prvků. Značný důraz je obvykle kladen na kvalitu použitých materiálů, které v sobě musí kombinovat dokonalou funkčnost a elegantní vzhled. Pro moderní kuchyně v minimalistickém stylu je příznačná vzdušnost celého prostoru, proto častokrát dochází ke zcela přirozenému a harmonickému propojení s jídelnou a obývacím pokojem.

Zdroj fotografie: https://www.lapitec.com/projects/Private-kitchen

Přestože je minimalistický styl tradičně spojován převážně se světlými a neutrálními barvami, mezi které se řadí zejména odstíny bílé, šedé a béžové, můžeme si v současnosti všimnout i výrazně tmavších barevných variací.

Pro některé realizace v minimalistickém stylu je také typické využití kontrastních barev, které zdůrazní zvolené interiérové prvky. Pozornost tak mohou poutat například luxusní pracovní desky nebo obkladové desky za kuchyňskou linkou z kvalitních materiálů.

DESKA LAPITEC MÁ UNIKÁTNÍ VLASTNOSTI

Přesně z toho důvodu se v minimalistických kuchyních používají moderní materiály, které v sobě kombinují atraktivní vzhled, vysokou odolnost a další unikátní vlastnosti. Patří mezi ně například materiál Technistone nebo Lapitec.

Právě kuchyňské pracovní a obkladové desky z materiálu Lapitec se staly mezi zákazníky v poslední době velice populární. Mezi klíčové vlastnosti tohoto 100% přírodního materiálu bez přítomnosti pryskyřice patří:

· Odolnost vůči extrémním teplotám až do 300 °C

· Vysoká odolnost proti poškrábání

· Neporéznost

· Nenasákavost (hodnota nasákavosti je 0,02 %)

· Odolnost proti kyselinám, chemikáliím, přírodním šťávám

· Odolnost vůči skrvnám, plísním a bakteriím

· UV stabilní materiál – odolný vůči klimatickým podmínkám

· Dlouhá životnost

· Plně probarvený profil

· „Samočisticí“ vlastnosti díky speciální povrchové úpravě Bio-Care

· Snadná údržba

Keramické desky se vyrábí v různých provedeních. Čistě bílá varianta, která je inspirovaná čerstvě napadaným sněhem, nese označení Bianco Assoluto. Pokud budete chtít minimalistickou kuchyni osvěžit moderní bílou deskou s výraznými rovnými žílami napříč celou plochou, ideální volbou bude dekor Bianco Elettra. Decentní krémové tóny s nádechem exkluzivity do interiéru vnese deska Bianco Crema.

Zdroj fotografie: https://www.houzz.com/photos/lapitec-modern-kitchen-seattle-phvw-vp~19833642

Možností se nabízí ještě podstatně více. Kompletní nabídku dekorů keramiky Lapitec si zájemci mohou prohlédnout v katalogu. Neodkloňte se však od základních myšlenek minimalistického stylu – jednoduchosti, nadčasovosti a moderních čistých línií bez rušivých elementů.

DOKONALÉ PROPOJENÍ MINIMALISTICKÉHO INTERIÉRU POMOCÍ MATERIÁLU

V moderních realizacích se z důvodu víceúčelovosti, vzdušnosti a otevřenosti interiéru také stále častěji přistupuje k přirozenému propojení kuchyně s dalšími místnostmi. Vzniká tak prostorný harmonický celek s všestranným využitím, který odpovídá aktuálním trendům v bydlení i základní myšlence minimalistického designu.

Zdroj fotografie: https://www.lapitec.com/applications/interior-sintered-stone-wall-cladding

Plynulý přechod z kuchyně do obývacího pokoje pomůže zajistit kuchyňský ostrůvek, barový pult nebo vhodně zvolený jídelní stůl. Jako sjednocující prvek celého interiéru velice dobře poslouží také společný materiál, který se bude prolínat všemi místnostmi.

Z keramických desek Lapitec je možné vyrobit designové parapety, moderní koupelnové desky, vnitřní i venkovní schodiště, okrasné květináče, obklady krbu i části nábytku. Materiál se hodí také na realizaci venkovních kuchyní, bazénů a fasád.

S moderním materiálem Lapitec si zkrátka užijete minimalistický styl na maximum.