Architektura 23. 09. 2020

3 hlavní trendy moderních kuchyní v roce 2020

3 hlavní trendy moderních kuchyní v roce 2020

Před odchodem do práce si v ní vychutnáte skvělou kávu. Po práci u stolu pohostíte návštěvu a večer budete mít na kamenné kuchyňské desce dostatek prostoru na přípravu excelentní večeře, za kterou Vás pochválí celá rodina.

Než se pustíte do rekonstrukce, přečtěte si o trendech roku 2020.

 

Bílá stále neřekla poslední slovo, ale v moderní kuchyni letos začínají převládat tmavé odstíny

Zaměříme se nejdříve na barevné kombinace. V posledních letech vládla kuchyním bílá barva. Je to trend, který bude do určité míry pokračovat i v budoucnu. Bílá dobře odráží světlo, působí čistě a dá se velice dobře kombinovat. Perfektně ladí s kamennými obklady různých dekorů, nerezovými spotřebiči a dřevěnými prvky.

Kuchyně laděná do bílých tonů působí stylově a nadčasově. V tom se podobá nastupujícímu trendu. Kuchyním, ve kterých hrají hlavní roli tmavé odstíny.

Zadní obkladová deska za kuchyňskou linkou v tmavě šedém provedení je doslova k nakousnutí. Podobně atraktivní vzhled má i moderní pracovní kuchyňská deska z umělého kamene v tmavém designu.

Po zhlédnutí povedených realizací v tomto stylu, které už nějakou dobu plní oborové časopisy, musí i největší skeptik souhlasit, že černá a šedá barva nepůsobí ponuře. Naopak. Při vhodné kombinaci vytváří velice příjemnou atmosféru s nádechem luxusu. Když do prostoru zakomponujete i dřevěné, kovové a skleněné prvky, zdůrazníte svou lásku k přírodě a udržitelnosti.

 

Pracovní deska z umělého kamene jako dominantní prvek celé kuchyně

Drobné prvky interiéru můžete měnit častěji. Oživíte tím vzhled kuchyně a neutratíte přitom spoustu peněz. Srdce kuchyně by ale mělo být z kvalitního materiálu, který bude odolný, nenasákavý a atraktivní na pohled i po letech používání.

Správná kuchyňská deska tak bude ozdobou kuchyně po dlouhá léta. Nebudete se muset navíc bát, že ji poškodíte, protože bude nadstandardně odolná vůči poškrábání, teplu i skvrnám.

Z jakých materiálů vybírat? Mezi nejoblíbenější patří:

    • Lapitec – nejodolnější keramická deska na trhu se samočisticími vlastnostmi
    • Technistone – umělý kámen, ve kterém se snoubí příroda a moderní design
    • Přírodní kámen – každá pracovní deska z přírodního kamene má zcela originální vzhled
    • Kompaktní laminát – potěší speciální bezotiskovou úpravou a skvělými vlastnostmi

Mezi klíčové výhody uvedených materiálů patří: dlouhá životnost, odolnost proti poškrábání, skvrnám, přírodním šťávám, bakteriím, tepelná odolnost, nenasákavost a vizuální atraktivita, která je inspirována krásou přírody.

 

LED osvětlení dodá kuchyni příjemnou atmosféru, Chytrá zařízení ulehčí život

Některé technologie, které pronikly do kuchyní teprve před několika desítkami let už bereme jako samozřejmost. Uvést můžeme například ledničku, elektrickou troubu nebo pokročilou vzduchotechniku.

V posledních letech se ale na trhu objevilo podstatně více moderních technologií, které mají potenciál zlepšit funkčnost a vzhled kuchyní.

Počáteční ostych zákazníků se velice rychle rozptýlil a dnes už je trend pronikání moderních technologií do kuchyní v plném proudu.

Ve světle LED pásků plně vyniknou použité materiály. Pokud LED osvětlení nainstalujete pod kuchyňskou desku, dopřeje Vašemu interiéru příjemné měkké světlo, které přímo vybízí k romantické večeři.

Takzvaně „chytré kuchyně“ nabízí celou řadu dalších vychytávek. Například: ovládání světel prostřednictvím hlasu nebo smartphonu, nastavení kávovaru, abyste měli připravenou čerstvou kávu hned po probuzení. Dále ledničky pro chytrou domácnost umí oznámit, že Vám dochází určité potraviny.

Použití výdobytků moderní doby v kuchyních je rozhodně trend roku 2020, který bude bezesporu pokračovat i v dalších letech.