Design & barvy 04. 01. 2023

TECHNISTONE – IMPOZANTNÍ MATERIÁL Z ČESKÉ REPUBLIKY, KTERÝ DOBYL SVĚT

TECHNISTONE – IMPOZANTNÍ MATERIÁL Z ČESKÉ REPUBLIKY, KTERÝ DOBYL SVĚT

Technistone má dokonalou funkčnost, nadčasový vzhled a širokou variabilitu užití, proto popularita materiálu v průběhu let neustále roste. Možná to někoho překvapí, ale velkoformátové desky TechniStone se vyrábí v České republice, konkrétně v Hradci Králové, odkud se úspěšně vyváží do celého světa. TechniStone se tak stává nedílnou součástí moderních interiérů v Norsku, Dubaji, Německu a v dalších zemích napříč kontinenty.

Tento materiál se vyrábí pomocí inovativních technologií a tvoří ho z více než 90 % přírodní suroviny. Plně tak odpovídá moderním trendům, které kladou důraz na ekologii, udržitelnost a smyslné propojení s přírodou.

Protože materiál vzniká v celé paletě barev a provedení, zaručeně si z bohaté nabídky vybere i skutečně náročný zákazník. Z velkoformátových desek mohou opracováním vzniknout například atraktivní kuchyňské desky, moderní obklady, části nábytku i skvěle vypadající schodiště.

Jak pomocí Technistone proměnit sen o dokonalém interiéru ve skutečnost? Přesně to si ukážeme na několika příkladech inspirativních realizací v další části článku.

NEODOLATELNÝ SEVERSKÝ MINIMALISMUS

Kuchyň už dávno neslouží pouze k vaření chutného jídla. Stává se oblíbeným centrem domácnosti, kde se při různých příležitostech schází rodina i přátelé, aby si naplno užili společné chvíle. Přesně z těchto důvodů vznikají otevřené funkční zóny pro přípravu pokrmů, které zcela logicky a plynule přechází do obývacího pokoje a vytváří tak vzdušný celek s dostatkem prostoru.

Zdroj fotografie: galerie kuchyní TechniStone

Moderní rezidence v norském Oslu využívá neutrální šedou barvu v několika odstínech k vytvoření minimalistického vzhledu s maximální vzdušností. Ve stylovém prostoru bez rušivých elementů má důležitou roli také kuchyňská deska z tvrzeného kamene v provedení Ambiente Light, která do celkového konceptu interiéru skvěle zapadá. Působí masivně, poutá přirozenou pozornost a barvou koresponduje se zvoleným stylem.

PODMANIVĚ ČERNÁ KUCHYŇSKÁ DESKA VE SVĚTLÉM INTERIÉRU

Další povedená realizace kuchyně s pracovní deskou TechniStone je postavená na tradiční kontrastní kombinaci bílé a černé barvy, kterou efektivně doplňují další prvky interiéru. Dřevo a rostliny do prostoru vnáší svěží element přírody. Prostřednictvím výrazně oranžových židlí místnost dostává další hloubku. Celkově interiér působí velice svěže, moderně a především útulně.

Zdroj fotografie: galerie kuchyní TechniStone

Pro inspiraci jsme tentokrát nemuseli chodit daleko. Tato skvostná kuchyně s pracovní deskou v podmanivě černém provedení Brilliant Black se nachází v České republice.

ŠEDÉ OBLOŽENÍ DODÁ KRBU DALŠÍ ROZMĚR

Kdo chce zažít skutečné teplo domova, volí do interiéru moderní krbová kamna. Nepravidelné praskání ohně Vás během pár minut přirozenou cestou zbaví veškerého stresu. Pomáhá tak v rodině navodit klid a příjemnou atmosféru.

Zdoj fotografie: galerie atypických realizací TechniStone

Povedená zahraniční realizace nám ukazuje, že populární materiál TechniStone má mnohem širší uplatnění. Kromě luxusních kuchyňských desek se s oblibou používá také pro nadčasové obložení krbu. Právě obložení v decentní šedé barvě udělalo z „obyčejného“ krbu atraktivní designový prvek celého interiéru, který výrazně napomáhá s vytvářením útulného místa pro poklidný život. Použitím stejného materiálu také na parapety, luxusní květináče a další doplňky docílíte harmonického propojení celého interiéru.

KOUPELNA INSPIROVANÁ TEMNOU KRÁSOU SOPEČNÉ ERUPCE

Nejnovější kolekce materiálu TechniStone nese název Pearl a na trh byla uvedena teprve začátkem října 2020. Ve všech třech dekorech je zřetelná inspirace nepoddajnou přírodou, nespoutanou energií vulkánu i okouzlující černou barvou vyvřelé a ztuhlé horniny.

Zdoj fotografie: galerie koupelen TechniStone

Jako inspirativní ukázku použití materiálu TechniStone Pearl Delta jsme pro Vás zvolili unikátní koupelnovou realizaci, která bezprostředně odkazuje k dobám, kdy člověk žil kompletně obklopen přírodou. Tmavě laděná koupelna je stylově doplněná o kožešinu na zemi a luxusní koupelnovou desku se dvěma umyvadly. Obrovská skleněná stěna s naprosto unikátním výhledem do přírody dodává celé místnosti dostatek denního světla.

DECENTNÍ A PRAKTICKÁ KOUPELNA V NEUTRÁLNÍCH TÓNECH

Další novodobá koupelna, kterou Vám chceme ukázat, se nachází v německém Frankfurtu a nabízí úplně odlišnou koncepci prostoru. Díky neutrálnímu spektru zvolených barev je nenápadně elegantní a zároveň maximálně praktická, což potvrzuje i dostatek uložného a odklácího prostoru. Materiál TechniStone v decentním provedení Noble Concrete Grey byl použit na moderní koupelnovou desku i na obklady celého prostoru, a to včetně sprchového koutu. Tvrzený kámen vyniká především nadčasovým vzhledem, nenasákavostí a celkově vysokou odolností.

Zdoj fotografie: galerie koupelen TechniStone

Další rozměr místnosti dodávají půvabně kvetoucí pokojové rostliny, které koupelně propůjčují potřebnou svěžest. K propojení s přírodou odkazují také stylové proutěné ošatky a vhodně zvolené dřevěné prvky interiéru.

Novodobá koupelna s velkým zrcadlem se stává symbolem pro ničím nerušenou relaxaci a kompletní očistu těla i duše.