Bruno Paul

Materiály

Přírodní kámen

Přírodní kámen je nadstandardně odolný materiál s jedinečným designem. Mezi charakteristické vlastnosti patří vysoká odolnost proti poškrábání a přírodním vlivům. Materiál je vhodný pro realizace v interiéru i exteriéru.

Popis materiálu Přírodní kámen

Každá deska z přírodního kamene má originální design a strukturu, která je neopakovatelným unikátem. Představujeme Vám výběr nejžádanějších žul a mramorů v České republice a na Slovensku, ale jsme schopni Vám dodat jakýkoliv dekor přírodního kamene dle Vašich požadavků a preferencí!

Luxusní materiál s jedinečným a neopakovatelným vzorem. Každý vytěžený kus přírodního kamene je originál. Povrch desky z přírodního kamene může být v klasickém lesklém, matném či kartáčovaném povrchu.

 • nadčasový design
 • dlouhá životnost
 • dobrá dostupnost materiálů
 • originální a jedinečný vzhled kamene
 • dobrá kombinovatelnost s dalšími materiály a barvami
 • kvalita materiálu
 • odolnost proti klimatickým podmínkám
 • mnohostranné využití

Rádi Vám zpracujeme individuální nezávaznou cenovou nabídku. Cena je vždy řešena individuálně dle konkrétních rozměrů dané desky a může se lišit dle konkrétní kresby a "čistoty" kamene. Nabízíme Vám také možnost vybrat si osobně design své desky ve velkoskladu u našeho dodavatele.

Na přání vyrobíme dřez či umyvadlo lepené ze stejného druhu kamene jako je pracovní deska a na výběr máte hned několik možností.

Kuchyňská deska z kamene Vám při správné péči vydrží věčnost a vytvoří ve Vaší domácnosti velice zajímavý a luxusní prvek.

Vlastnosti materiálu

Mezi hlavní vlastnosti přírodního kamene patří tvrdost, odolnost proti poškrábání, dlouhá životnost a odolnost proti přírodním vlivům. Desky z přírodního kamene jsou vhodné do interiéru i exteriéru.  

Kvůli zvýšené nasákavosti (liší se dle typu materiálu) je nutné povrch před použitím ošetřit IMPREGNACÍ. Po čase je nutné tuto ochranu obnovit, a to v časovém intervalu závislém na používání pracovní desky.

Doporučujeme 1x ročně kontaktovat firmu Bruno Paul a objednat ozdravení Vaší kuchyňské desky.

Technický manuál

UV stabilní

Odolný proti poškrábání

Dlouhá životnost

Originální design

Žula

Žula neboli granit je přírodní kámen, hlubinná vyvřelá hornina. Vzniká z roztaveného magmatu při velmi vysokých teplotách. Výsledkem tohoto procesu je silná, krásná, trvanlivá a snadno zpracovatelná žula.


Fusion Black

Mramor

Mramor je metamorfovaný vápenitý sediment. Vzniká v zemské kůře vlivem času, vysokého tlaku a teploty. V některých typech mramoru lze najít krásné a elegantní barvy žíhání, žíly, jinde lze najít schránky živočichů, nebo rostlin. 


Arabescato Grigio

Kvarcit

Kvarcit nebo také křemenec je metamorfovaná hornina vyznačující se jemnou až středně hrubou zrnitostí. Kvarcit obsahuje až 95 % křemenných zrn a má zrnitou, nepravidelnou až mozaikovitou strukturu. 


Taj Mahal

Líbí se vám tento materiál?

Možnosti použití

Přírodní kámen najde v interiéru i exteriéru uplatnění téměř kdekoliv. Rozsáhlá škála barev a vzorů nabízí řadu možností jak kombinovat přírodní kámen s ostatními prvky interiéru a exteriéru.

Žuly jsou díky svým vlastnostem velmi často doporučovaným a používaným materiálem. Uplatňují se ve stavebnictví i jako materiál pro výrobu širokého spektra produktůdo interiérů a exteriérů.

Mramory se díky svým vlastnostem a barevné rozmanitosti těší oblibě v mnoha oblastech. Nalezneme jej ve stavebnictví, je využíván k dekorativním či uměleckým účelům.

Kvarcity nabízí velmi pestrou škálu využití. Své uplatnění najdou ve stavebnictví např. jako venkovní dlažba. Lze s nimi obložit koupelnu nebo je využit na kuchyňskou desku.

Hojně jsou využívány jako:

 • kuchyňské a pracovní desky, stoly
 • dlažby, obklady
 • schody, parapety
 • dekorace
 • hroby a pomníky

 

Rozměry desky

Rozměry desek u přírodního kamene se velmi liší. Závisí vždy na velikosti vytěženého bloku přírodního kamene, ze kterého se pak následně desky řežou.

Přírodní kámen je nejčastěji nabízen v tloušťkách 20, 30 nebo i 40 mm (záleží na konkrétním dekoru).Opracování materiálu

LSF

Jednostranná 2mm do hladka vyleštěná fazeta z horní strany

Rádius R3

Ručně opracovaná horní hrana do oblouku s vyleštěnou pohledovou hranou

Rádius R8

Horní do hladka opracovaná oblouková hrana - Rádius R8

Rádius R8 Double

Oboustranná do hladka opracovaná oblouková hrana - Rádius R8

Rádius R15

Horní do hladka opracovaná oblouková hrana - Rádius R15

Rádius R15 Double

Oboustranná do hladka opracovaná oblouková hrana - Rádius R15

Rádius R5

Horní do hladka opracovaná oblouková hrana - Rádius R5

LS2F

Oboustranná 2mm do hladka vyleštěná fazeta z horní a spodní strany

Rádius R20

Horní do hladka opracovaná oblouková hrana - Rádius R20

Opracování hrany oblouk

Oboustranná do hladka opracovaná oblouková hrana pro kompaktní laminát

Podlepená 45st

Podlepená hrana zkosená na 45 stupňů

Podlepená s nepřiznaným spojem

Hrana podlepená s nepřiznaným spojem

Potřebujete poradit?

Máte dotaz nebo potřebujete nacenit projekt? Kontaktujte nás.