Kvarcit Bruno paul

Kvarcit

Kvarcit nebo také křemenec je metamorfovaná hornina vyznačující se jemnou až středně hrubou zrnitostí.

výhody materiálu

Kvarcit obsahuje až 95 % křemenných zrn a má zrnitou, nepravidelnou až mozaikovitou strukturu. Na první pohled je možné si kvarcit splést s mramorem.

Kvarcit vzniká regionální metamorfózou jiných hornin. U této přeměny dochází k rekrystalizaci zrn křemene, která následně rostou a zaklesávají se do sebe. Tímto procesem vzniká velmi tvrdá, avšak křehká hornina.

Kvarcit se vyznačuje jemnou zrnitostí, která může v zajímavých kresbách přecházet až k hrubší struktuře. Vzhledově se blíží k mramoru, jeho cena je však výrazně nižší. Přesto garantuje dostatečnou pevnost a stálost. To je také jeden z hlavních důvodů, proč se velmi často využívá jako obkladový kámen. 

Kvarcit je dokonce tvrdší než žula, která má tvrdost 6,5 až 7; kvarcit dosahuje tvrdosti až 7 až 8 dle Mohsovy stupnice tvrdosti (pro srovnání mramor dosahuje jen 3 až 4).

Kvarcit je velmi oblíben i pro svou jednoduchou údržbu. Nevyžaduje žádnou speciální péči. Při čištění stačí proud silné vody. Nepoškodí jej ani čistidla obsahující kyselé látky

Graphite kvarcit
Taj Mahal kvarcit
Sky Black kvarcit

PORADÍME

Navštivte síť našich partnerů, kteří Vám profesionálně zodpoví Vaše dotazy a na základě individuálních požadavků Vám rádi pomohou.

ZAMĚŘÍME

O profesionální zaměření se postará náš tým odborníků, který pracuje s moderním zařízením PROLINER.

VYROBÍME

Vyrobíme na míru a bez kompromisů. Díky nejmodernějším technologiím dosahujeme vysoké kvality a efektivity.

NAMONTUJEME

Montážní tým přijede na určené místo dle Vašich časových požadavků a provede odbornou instalaci k Vaší spokojenosti.