Design & barvy 13. 02. 2023

Bydlet jako na jachtě. Kuchyňské pracovní desky od Bruno Paul patří opravdu do každého interiéru

Bydlet jako na jachtě. Kuchyňské pracovní desky od Bruno Paul patří opravdu do každého interiéru

Kuchyně je srdcem a součástí interiéru každého bytu, proto musí nejen plnit své funkce, ale má také dodržovat styl. Obzvláště pokud se jedná o velikost bytu 2+kk. Tento problém fantasticky vyřešili v pořadu “Bydlet jako… na jachtě“, kde tentokrát byl hlavní záměr designu “Jachty”. Designérka Markéta Daňková rekonstruovala originálním způsobem podkrovní být pro čtyřčlennou rodinu s použitím plachet a lan v centrálním obytném prostoru. Přičemž přestavby se dotkly nejen obývacího pokoje, ale i všech místností v bytě. Kuchyně byla tedy zcela nahrazena ložnicí a přesunuta na opačnou stranu bytu. Tímto způsobem se kamenná deska vyrobená v naší zpracovatelské společnosti stala jedním z prvků otevřeného a vzdušného prostoru největší místnosti v bytě.

Ve spolupráci s Markétou Daňkovou jsme zrealizovali a nainstalovali nádhernou kamennou desku z materiálu Technistone v dekoru Crystal Diamond v lesku a tloušťce 20 mm, což společně s jasným odleskem desky dodalo interiéru světlo, které dle záměru designérky tam nesmělo chybět. Kuchyňské pracovní desky ze vzorkovníku Technistone se vyznačují nadčasovostí a dlouhou životností. Materiál je nenasákavý, odolný proti poškrábání a skvrnám. Obsahuje více než 90 % křemene a pryskyřice použité jako pojivo. Materiál Technistone je velmi dobře zpracovatelný, je vidět u realizace profesionální zpracování odkapových drážek a celý design podtrhuje usazení varné desky do roviny.
Potěšilo nás, že kvalitu kamenné desky a luxusní vzhled výrobku ocenila nejen designérka Markéta Daňková, ale i hrdinka pořadu Radka, která se aktivně podílela na tvorbě jejího vysněného bytu.

Díl Bydlet jako na jachtě byl natočen u našeho partnera kuchyně Oresi, který nám umožnil natáčení pořadu v jednom z jeho nejnovějších studií.

Díky spolupráci odborníků, kteří tak dobře ovládají svou profesí, se z obyčejného bytu stal rodinný přístav, ve kterém se dá bydlet opravdu jako na jachtě.

Česká televize. Bydlet jako... na jachtě