Bruno Paul

Materiály

Laminam

Italský výrobce keramických desek Laminam přináší na trh díky inovativním technologiím zcela nové možnosti tohoto materiálu. V nabídce tak najdete velkoformátové desky i těch nejtenčích profilů. Díky tomu můžete Lapitec využít doslova na všechny obklady, včetně exteriéru. Laminam nabízí též kolekci IN-SIDE, tedy plně probarvené keramické desky.

Popis materiálu Laminam

Laminam je válcovaná keramika získaná mokrým drcením a rozemletím surovin typu jíly, žuly a metamorfované horniny s přítomností živců a jiných keramických pigmentů, zhutněná a spékaná o teplotě 1 200 °C v plynové peci a poté konstrukčně vyztužena přilepením inertního materiálu (textilie ze skelného vlákna) na spodní stranu. Desky odolávají poškrábání a hlubšímu oděru. Proto jejich povrch zůstává stále stejný i po častém mytí a intenzivním používání v kuchyňském prostředí. 

Desky neobsahují žádný organický materiál, proto v kuchyňském prostředí dobře beze změny svého povrchu odolávají přímému kontaktu s horkými předměty, např. hrnci a jinými kuchyňskými potřebami. Nedovolí přichycení k povrchu bakteriím, plísním ani houbám.

K dispozici ve čtyřech typech povrchové úpravy: Naturale (přírodní), Lucidato (lesklá), Soft Touch (jemná) and Bocciardata (pemrlovaná, zdrsnělá).

Technický manuál

Odolný proti poškrábání

Dlouhá životnost

Široká kolekce dekorů

Odolný proti bakteriím

Odolný proti skvrnám

Nenasákavý materiál

UV stabilní

Odolní proti šťávám

využití v exteriéru

Na základě laboratorních zkoušek jsou desky Laminam naprosto kompatibilní s potravinami, jelikož neuvolňují žádné nebezpečné látky. Čištění desek Laminam je velice snadné, účinné a rychlé, jelikož nevyžaduje dodržování žádných zvláštních postupů a obecně se dá
používat jen vlažná voda s neutrálními čisticími prostředky. Desky Laminam vykazují průměrnou hodnotu absorpce vody: 0,1% a mohou být použity jako povrchový materiál do interiérů i exteriérů, jelikož je nepoškodí případné teplotní výkyvy okolního prostředí. Laminam se nijak nemění, když na něj dlouhodobě dopadá UV záření, a po celou dobu životnosti si zachovávají svůj původní vzhled.

Líbí se vám tento materiál?

Potřebujete poradit?

Máte dotaz nebo potřebujete nacenit projekt? Kontaktujte nás.