Bruno Paul

Materiály

Laminam

Popis materiálu Laminam

Laminam je válcovaná keramika získaná mokrým drcením a rozemletím surovin typu jíly, žuly a metamorfované horniny s přítomností živců a jiných keramických pigmentů, zhutněná a spékaná o teplotě 1 200 °C v plynové peci a poté konstrukčně vyztužena přilepením inertního materiálu (textilie ze skelného vlákna) na spodní stranu. Desky odolávají poškrábání a hlubšímu oděru. Proto jejich povrch zůstává stále stejný i po častém mytí a intenzivním používání v kuchyňském prostředí. 

Desky neobsahují žádný organický materiál, proto v kuchyňském prostředí dobře beze změny svého povrchu odolávají přímému kontaktu s horkými předměty, např. hrnci a jinými kuchyňskými potřebami. Nedovolí přichycení k povrchu bakteriím, plísním ani houbám.

K dispozici ve čtyřech typech povrchové úpravy: Naturale (přírodní), Lucidato (lesklá), Soft Touch (jemná) and Bocciardata (pemrlovaná, zdrsnělá).

Technický manuál

ODOLNÝ PROTI POŠKRIABANIU

DLHÁ ŽIVOTNOSŤ

Široká kolekcia dekorov

ODOLNÝ PROTI BAKTÉRIÁM

ODOLNÝ PROTI ŠKVRNÁM

NENASIAKAVÝ MATERIÁL

UV STABILNÍ

Odolní proti šťavám

využitie v exteriéri

Na základě laboratorních zkoušek jsou desky Laminam naprosto kompatibilní s potravinami, jelikož neuvolňují žádné nebezpečné látky. Čištění desek Laminam je velice snadné, účinné a rychlé, jelikož nevyžaduje dodržování žádných zvláštních postupů a obecně se dá
používat jen vlažná voda s neutrálními čisticími prostředky. Desky Laminam vykazují průměrnou hodnotu absorpce vody: 0,1% a mohou být použity jako povrchový materiál do interiérů i exteriérů, jelikož je nepoškodí případné teplotní výkyvy okolního prostředí. Laminam se nijak nemění, když na něj dlouhodobě dopadá UV záření, a po celou dobu životnosti si zachovávají svůj původní vzhled.

PÁČI SA VÁM TENTO MATERIÁL?

POTREBUJETE PORADIŤ?

Máte dotaz alebo potrebujete naceniť projekt? Kontaktujte nás.