Design & barvy 20. 05. 2022

Pracovní deska tvoří základ pracovního interiéru

Pracovní deska tvoří základ pracovního interiéru

POVÍDALI JSME SI S TOMÁŠEM KRATOCHVÍLEM, ŘEDITELEM PRESTIŽNÍHO ZPRACOVATELE NEJEN KUCHYŇSKÝCH DESEK BRUNO PAUL.

Kdo to byl Bruno Paul?

Společnost Bruno Paul nese jméno po architektovi a designérovi, který působil během minulého století po celém světě, zejména v Čechách a Německu. Dokonce i v současnosti můžeme najít v Čechách budovy a vybavení interiéru, jehož byl autorem. Bruno Paul byl velkým vizionářem a inovátorem a jeho rozsah činností byl velice široký. Začínal od návrhů budov přes komplexní řešení interiéru, propracoval se až k designu jednotlivých kusů nábytku. Zároveň byl učitelem, malířem a ilustrátorem.

V čem na jeho odkaz navazujete?

Zejména tím, že se prezentujeme jako firma vysoce inovativní, s širokým rozsahem činností a vysokou úrovní služeb pro zákazníky.

Jakou historii máte na českém trhu?

Společnost Bruno Paul byla založena v roce 2014. V současné době patří mezi největší zpracovatele materiálu Technistone, Compact a přírodního kamene na českém trhu, a zároveň je i výhradním distributorem a zpracovatelem materiálu Lapitec pro ČR.

Bylo snadné rozjet byznys s kvalitními pracovními deskami na trhu, který byl v té době ještě určitě velmi konzervativní?

Ano, máte pravdu. V minulosti se prodejci interiérových studií a architekti obávali nabízení
kvalitní materiály typu Technistone či Lapitec pro různá využití v budovách. U koncových zákazníků potřebují mít vysoce profesionálního obchodního partnera, který bude schopen ve vysoké kvalitě materiály opracovat dle náročných požadavků klientů. A ne pouze opracovat, ale bude schopen v místě instalace provést i profesionální montáž, a to vše za přesně stanovených finančních a časových podmínek. Pracujeme v segmentu, kde je každá zakázka individuální a s mnoha specifickými požadavky. O to více musí všechno klapnout do posledního detailu. Tak, abychom byli spolehlivým partnerem našim zákazníkům, jimiž jsou architekti, designéři, prodejci vybavení budov a mnozí další.

V čem je vaše společnost jedinečná?

Bruno Paul je velice mladá firma, jež se pohybuje na trhu, který, jak jste zmínila, je velice konzervativní a založený často na mnohogenerační rodinné tradici.My jsme jiní. Tým je složený z pracovníků, kteří v minulosti pracovali v rozličných oborech, ať se jedná o automotive, IT nebo módu. Tyto mimooborové znalosti nám umožňují dívat se na náš obor z jiné perspektivy. My nechceme být pro naše zákazníky jen výrobcem a montážní firmou, jen zpracovatelem. Chceme nabízet nejnovější trendy v designu, proto nabízíme materiál Lapitec, jehož výroba začala v roce 1999 a dnes je populární na všech kontinentech světa. Současně sledujeme nejnovější materiálové novinky z našeho oboru, tak abychom byli schopni je co nejdříve uvést na český trh. Samozřejmostí je, že každý rok aktualizujeme dekory našich materiálů na základě nejaktuálnějších módních trendů.

Může si vaši desku cenově dovolit i běžný zákazník třeba do menšího bytu?

Určitě ano. U každého materiálu, který máme v portfoliu, nabízíme různé cenové úrovně. Takže cenový rozsah je velice široký podle zvoleného typu dekoru, materiálu, typu opracování a použití v interiéru nebo exteriéru.

Proč myslíte, že to je nejlepší volba?

Vezměte si příklad standardního výrobku Bruno Paul, což je vysoce kvalitní a designová kuchyňská deska. Zákazníci sami dobře vědí, že pokud zvolí materiály, jež se používaly masově po mnoho let v českých kuchyních, po několika letech museli pracovní desku vyměnit, ačkoliv ostatní části kuchyně byly ještě plně funkční. Výrobkem Bruno Paul získají kvalitní pracovní desku i zajímavý designový kus interiéru.

Co je ve vašem sortimentu váš největší favorit?

Mohu vám odpovědět příkladem z vlastní domácnosti. Kuchyňskou desku máme z materiálu Technistone, venkovní obklady Lapitec a obložení krbu z přírodního kamene. Každý materiál má svá specifika a záleží na konkrétním využití.

Ing. Tomáš Kratochvíl, PhD., výkonný ředitel firmy Bruno Paul
Zdroj článku: bydlenimagazin.cz